Organizator: Grupa MTP

Buds, Buds, a może... Buds? Które słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Podziel się

Podpowiadamy, które słuchawki okażą się dobrym zakupem, a które wręcz przeciwnie.

Od momentu debiutu bezprzewodowych słuchawek AirPods od Apple rynek wypełnił się mniej lub bardziej udanymi kopiami tego urządzenia. Dziś, cztery lata później po premierze pierwowzoru możemy przebierać w modelach różnych marek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Aby ułatwić nieco sklepowe dylematy postanowiliśmy przygotować krótki przewodnik, który pozwoli wybrać Wam słuchawki skrojone na Wasze potrzeby i budżet. 

Apple AirPods i AirPods Pro 

Zacznijmy jednak od oryginału. Obecnie w sprzedaży dostępna jest druga generacja podstawowych bezprzewodowych słuchawek od Apple oraz ich wersja Pro. W przypadku podstawowej wersji różnice pomiędzy poszczególnymi generacjami słuchawek nie są znaczące. Bezprzewodowe ładowanie (zdecydowanie największa zmiana), szybsze przełączanie pomiędzy urządzeniami, dłuższy czas rozmów - to wszystko zostało usprawnione wraz z kolejną generacją słuchawek. Nie licząc bezprzewodowego ładowania, zmiany nie są szczególnie zauważalne w codziennym życiu. W przypadku wersji Pro, która zadebiutowała jesienią ubiegłego roku, do wymienionych cech należy dodać redukcję szumów, co może być bardzo istotne dla wielu osób. 

AirPodsy są zdecydowanie najlepszym wyborem jeśli korzystacie z innych urządzeń Apple. Słuchawki znakomicie współpracują z iPhonem, Macbookiem, czy iPadem. Od waszego budżetu i chęci posiadania redukcji szumów, zależy na jaką wersję się zdecydujecie. AirPodsy kosztują w zależności od wersji od 799 zł do 1249 zł. 

Na poniższym wideo możecie dokładnie porównać obie wersje. 

 

Galaxy Buds i Galaxy Buds+

Odpowiedź Samsunga na bezprzewodowe słuchawki od Apple. W przeciwieństwie do AirPodsów nie znajdziemy tu jednak tak znaczących różnic pomiędzy wersją podstawową, a wersją z plusem. Owszem, Buds+ oferują lepszy dźwięk i dłuższą pracę na jednym ładowaniu, ale w dalszym ciągu nie uświadczymy tutaj redukcji szumów, czy obsługi zaawansowanych kodeków audio. Ceny - 579 zł i 729 zł, czy li zauważalnie taniej od Apple, jednak kosztem braku pewnych funkcji. 

Xiaomi Airdots

Zdecydowanie najbardziej budżetowa opcja dla wszystkich, którzy poszukują po prostu bezprzewodowych słuchawek. Xiaomi za cenę niespełna stu złotych oferuje doznania adekwatne do tego pułapu cenowego. Zarówno jakość dźwięku jak i czas pracy na jednym ładowaniu są w pełni zadowalające, lecz jeśli oczekujemy od naszych słuchawek czegoś więcej, koniecznie rozejrzyjmy się za innymi modelami. 

Microsoft Surface Earbuds

Od zaprezentowania ich jesienią ubiegłego roku minęło sporo czasu, ale oto są - bezprzewodowe słuchawki od innego technologicznego giganta. Na pierwszy rzut oka wyróżniają się przede wszystkim charakterystycznym owalnym kształtem, wypełniającym praktycznie całe ucho. A co jeśli chodzi o działanie? Cóż, z jednej strony jakość dźwięku jest w porządku, ale jeśli weźmiemy pod uwagę cenę (tysiąc złotych bez złotówki) i chociażby działanie mikrofonu, którego test przeprowadzono na poniższym wideo, wówczas okaże się, że słuchawki Microsoftu wcale nie są najlepszym wyborem. 

 

Google Pixel Buds

Jeszcze niedostępne w Polsce, ale zagraniczne recenzje sprawiają, że warto dla nich odświeżać chociażby strony niemieckiego Amazonu. Podobnie jak w przypadku AirPodsów mówimy o drugiej generacji słuchawek Google'a. Generacji zdecydowanie lepszej od poprzedniej. Z dobrym dźwiękiem, świetną współpracą z asystentem głosowym oraz bardzo eleganckim magnetycznym etui. Słuchawki wspierają także bezprzewodowe ładowanie. Obecna cena to 179 dolarów, dlatego jeśli pojawią się w Polsce, będzie trzeba na nie wydać około tysiąca złotych. 

Co w takim razie wybrać? 

Jeżeli korzystacie z urządzeń Apple, wybierzcie któreś z AirPodsów. Jeżeli nie chcecie wydawać majątku, bo słuchawki to dla Was wyłącznie dodatek, sięgnijcie po Xiaomi. Korzystacie na co dzień z Asystenta Google? Próbujcie upolować Pixel Buds. Korzystacie z Androida i chcecie słuchawek od ręki, weźcie Galaxy Buds. 

Jak sami widzicie opcji jest mnóstwo. Mamy nadzieję, że powyższy tekst oraz recenzje wideo pozwolą wam wybrać idealne słuchawki, z których będziecie korzystać z radością.