Organizator: Grupa MTP

Ładowanie przez NFC? Niebawem tak to może wyglądać

Podziel się

Nowy standard łączności ma upowszechnić funkcję ładowania zwrotnego.

Jeszcze niedawno ciekawostka, niebawem być może standard. Bezprzewodowe ładowanie zwrotne staje się coraz popularniejsze w smartfonach. Jako pierwszy takie rozwiązanie zaproponował Huawei przy okazji Mate'a 20 Pro. Z czasem śladem Chińczyków podążyli kolejni producenci, dzięki czemu ten sposób ładowania stawał się coraz bardziej praktyczny. 

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. NFC - standard łączności, który wykorzystywany jest przede wszystkim do płatności zbliżeniowych, niebawem może zyskać nową funkcjonalność. NFC Forum zaakceptowało właśnie patent, który pozwoli dzielić się energią z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, czy zegarki. Co ważnie nie będzie to wymagało żadnych innych ingerencji ze strony producentów. Wystarczy wyłącznie antena NFC. 

Nie wszystko jest jednak tak "różowe". Przede wszystkim takim sposób ładowania będzie bardzo wolny. O ile nie będzie to przeszkodą przy ładowaniu mniejszych urządzeń, o tyle dzielenie się energią z innym smartfonem mija się w takiej sytuacji z celem.