Organizator: Grupa MTP

Mi Band Smart 4 debiutuje z NFC

Podziel się

Póki co tylko w Rosji, ale to dobry sygnał.

Inteligentne opaski Xiaomi, podobnie jak inne sprzęty tej marki posiadają liczne grono fanów na całym świecie. I trudno się temu dziwić. O ile znakiem rozpoznawczym marki jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości, o tyle w przypadku opasek, nawet jak na Xiaomi jest on nieprzyzwoicie dobry. A teraz, dzięki nowej funkcjonalności stanie się jeszcze lepszy.

Na rynku rosyjskim pojawiła się właśnie wersja Mi Band Smart 4 z modułem NFC. Ktokolwiek miał okazję płacić telefonem lub zegarkiem, wie jak wygodny staje się ten proces, gdy nie trzeba się sięgać po gotówkę, ani po kartę płatniczą. By jednak korzystać z tej funkcji, urządzenie musi posiadać moduł NFC, którego do tej pory w opaskach Xiaomi próżno było szukać. To na szczęście się zmienia. 

Żeby ie było tak kolorowo, warto zaznaczyć, że wersja, która pojawiła się w Rosji współpracuje obecnie wyłącznie z kartami MasterCard. Posiadacze kart Visa muszą zatem obejść się smakiem. Wydaje się jednak, że to przejściowe ograniczenie. Z biegiem czasu Xiaomi Mi Band Smart 4, wyposażona w moduł NFC pojawi się zapewne także w kolejnych krajach, a także będzie w stanie działać z kartami innymi niż MasterCard.