Organizator: Grupa MTP

Ogromna inwestycja Microsoftu w Polsce!

Podziel się

Gigant technologiczny zamierza zainwestować miliard dolarów w ciągu siedmiu lat. Pieniądze zostaną przeznaczone m. in. na otworzenie centrum danych.

To bez wątpienia największa tego typu inwestycja w historii Polski. Microsoft ogłosił rozpoczęcie współpracy z Chmurą Krajową, która przed dwoma laty została powołana przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju. Inwestycja ma pochłonąć w ciągu kolejnych 7 lat aż miliard dolarów i zostanie w całości sfinansowana przez firmę z Redmond która nie otrzyma z tego tytułu żadnych dotacji ani ulg podatkowych ze strony państwa.

Głównym celem przedsięwzięcia jest otworzenie w Warszawie centrum danych - pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego obecność może sprawić, że Polska stanie się technologicznym centrum Europy. Dzięki obecności centrum Microsoft będzie w stanie dostarczać rozwiązania związane z chmurą polskim firmom i instytucjom rządowym. To jednak tylko część tego projektu. Microsoft sporą część wspomnianej kwoty zamierza przeznaczyć na podnoszenie kompetencji pracowników i studentów. Łącznie ze szkoleń i programów certyfikacji ma skorzystać 150 tysięcy osób.