Organizator: Grupa MTP

Okulary kolejnym produktem Apple?

Podziel się

Portfolio produktów giganta Cupertino może niebawem poszerzyć się o kolejny sprzęt. Tym razem będą

Apple systematycznie poszerza gamę swoich produktów. To już nie tylko komputery, czy smartfony, ale również tablety, inteligentne zegarki, czy słuchawki. Przełom 2021 i 2022 może przynieść spore odświeżenie w temacie sprzętów oferowanych przez technologicznego giganta. Zgodnie z ostatnimi przeciekami producent w tym czasie zamierza rozpocząć sprzedaż okularów AR. 

Jak to zwykle w przypadku Apple bywa, firma z Cupertino nie będzie pierwszą, która zdecyduje się na zaoferowanie takiego sprzętu klientom. Próbowało Google, próbował Microsoft. Ale to właśnie Apple może się udać. Dlaczego? Po pierwsze okulary będą ściśle współpracowały ze smartfonem - nie będzie możliwości korzystania wyłącznie z samych okularów. Tym samym nowy produkt stanie się kolejną częścią ekosystemu, a przecież to on sprawia, że wielu klientów pozostaje wiernych marce. 

Okulary nie zostaną wyposażone w żadną kamerę w trosce o prywatność użytkowników. Pojawi się za to skaner LiDAR. Co ciekawe, w oprawkach będzie można zainstalować szkła korekcyjne, jednak będzie wiązało się to z dodatkową opłatą. Skoro już przy pieniądzach jesteśmy - okulary Apple mają zostać w miarę sensownie wycenione. Spekuluje się, że cena w momencie premiery ma wynieść 499 dolarów. Nie jest to mało, jednak patrząc na to, na ile Samsung wycenił chociażby swój składany smartfon, należy przyjąć przewidywaną cenę jako nie najgorszą. 

Źródłem przecieków jest Jon Prosser, który twierdzi, że widział film prezentujący możliwości nowego produktu.