Organizator:

Samsung ma receptę na pochmurną aurę

Podziel się

Specjalne okna, wyprodukowane przez koreańskiego producenta mają emitować naturalne światło.

Samsung już od kilku lat wspiera start-upy, aby pomóc im podbić rynek. Wszystko to w ramach inkubatora C-Lab, który od 2015 roku inwestuje w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Koreański gigant technologiczny ogłosił listę kolejnych start-upów, jakie będą mogły liczyć na pomoc Samsunga. Jednym z nich jest SunnyFive.

Ta firma stworzyła specjalne okno, imitujące dzienne światło słoneczne. Z jednej strony ma to poprawić zdrowie tych osób, które nie mogą liczyć na wiele promieni słońca ze względu na panujący klimat. Podobnie jak naturalne źródło światła, urządzenie opracowane przez SunnyFive ma pomóc w wytwarzaniu witaminy D. Z drugiej strony, sztuczne światło słoneczne ma nie generować zagrożeń, z jakimi spotykamy się podczas tradycyjnego opalania, jak chociażby podrażnienia skóry. Całość sterowana jest za pomocą aplikacji. 

Pozostałe start-upy, jakie zostały wyróżnione przez Samsunga to Blockbuster (aplikacja pozwalająca dodawać efekty 3D do filmu), Hyler (zbieranie i zaznaczanie wybranego tekstu - również tego niecyfrowego), Haxby (serwis wpierający naukę przy pomocy AI) oraz RootSensor (urządzenie badające promienie UV).